2
2-5-2025

Foto-impressie | Ancestors

Tijdens het immersieve spel Ancestors stapten deelnemers in een mogelijke toekomst — via hun eigen smartphone. Een toekomst gevormd door technologie, storytelling en de verantwoordelijkheid die we dragen voor de generaties na ons.

Ancestors, ontwikkeld door The Smartphone Orchestra, was een interactieve reis waarin kunstmatige intelligentie, groepsinteractie en reflectie samenkwamen. Het begon met een selfie — jouw gezicht werd samengevoegd met dat van een ander om een virtueel kind van de toekomst te creëren. Vanuit daar groeide een digitale stamboom, en nam je de rol aan van ouder, grootouder en uiteindelijk voorouder.

Maar Ancestors draaide om meer dan alleen avatars en tijdlijnen. Samen stonden de deelnemers voor urgente dilemma’s — van klimaatverandering tot sociale en technologische keuzes. Wat voor wereld zouden hun digitale nakomelingen erven? En welke invloed hadden hun eigen beslissingen op die toekomst?

Wat deelnemers erover zeiden

"Mooi en origineel concept, heel leuk voor studenten. Fijn dat SG dit geprogrammeerd heeft."

“Ik vond het heel leuk om zo interactief bezig te zijn, het voelde echt alsof we een deel van het grotere geheel waren. Ik zou zeker nog een andere show van deze mensen willen volgen.”

“Ik heb nog nooit deze vorm van interactief optreden meegemaakt; dit was een hele nieuwe ervaring voor mij.”

Foto's zijn gemaakt door Evan Broeren. Bekijk alle foto's HIER.

Tweewekelijks alle programma's gemakkelijk op een rijtje in je inbox?

Schrijf je nu in voor onze nieuwsbrief.

Inschrijven
x